Популярний телеведучий і продюсер Ігор Кондратюк поділився своїм ставленням до студії “Квартал 95”. На його думку, гумор студії має низьку якість і нерідко зачіпає важливі для українців теми, що є неприйнятним.
Гумор, який важко сприйняти
Ігор Кондратюк зізнався, що востаннє дивився виступи “Кварталу 95” у 2005 році, коли працював на телеканалі “Інтер”. Відтоді він повністю відійшов від перегляду їхньої творчості.
“Гумор кварталівців важко назвати орієнтованим на українців. Особливо некоректними були жарти про ‘ебонітові палички’ чи ‘сеньйора-голодомора’. Як це може бути мені смішним, якщо найбільший злочин СРСР проти України – це Голодомор? Я сам із села, і знаю, як важко людям працювати на землі”, – зазначив Кондратюк.
Скандал із переселенкою
Один із найбільш обговорюваних номерів “Кварталу 95” викликав хвилю обурення. Сценка про українку, яка переїхала зі Скадовська на Закарпаття, сприймалася як знущання. У виступі актори дозволили собі грати на неправильній вимові слова “Скадовськ”, що здалося багатьом принизливим.
“Гумористи повинні розуміти, що фривольно жартувати про українців зі Скадовська – це низько. Цей номер – знущання. Таке, мабуть, може бути смішним тільки після великої кількості випитого або для тих, хто не розуміє справжнього гумору”, – наголосив ведучий.
На тлі скандалу актори Юрій Великий та Ірина Гатун перепросили за невдалий жарт, а телеканал “1+1” пообіцяв видалити сценку з усіх своїх платформ.
“Я проти цензури, але мають бути межі”
Ігор Кондратюк наголосив, що, попри його особисте негативне ставлення до “Кварталу 95”, він не підтримує цензуру щодо студії.
“Закрити ‘Квартал 95’ можна було б тільки в разі порушення законів, якби проти них відкрили кілька резонансних справ. Але цього не сталося. Усі влади дивилися їхні концерти й сміялися. Тож хай усе вирішується за законом”, – підкреслив продюсер.
Кондратюк також зауважив, що гумор студії не має тонкої сатири чи змістовності. За його словами, виступи “Кварталу 95” – це “псевдогумористична ржака”, яку складно сприймати серйозно.
Чому “Квартал 95” досі популярний
Попри скандали, багато українців продовжують відвідувати концерти студії. Кондратюк пояснює це потребою у розвагах, особливо під час війни, коли емоційний стан людей напружений.
Аналіз
“Квартал 95” залишається впливовою частиною українського медіапростору, попри критику й скандали.
Водночас приклади таких номерів, як сценка про переселенку, свідчать, що гумористам варто ретельніше підходити до вибору тем і жартів, які стосуються чутливих питань. Враховуючи реакцію громадськості, можна сподіватися, що студія зробить висновки й уникатиме подібних помилок у майбутньому.
👉👉Підпишіться на наш 👉телеграм 👈, щоб першим дізнатися всі новини❗️❗️❗️