Тариф на електроенергії в Україні не зміниться щонайменше до травня 2025-го. Таким чином, протягом усього опалювального сезону за кожну кіловат-годину доведеться платити 4,32 грн.
“Встановлюється єдина фіксована ціна для індивідуальних та колективних побутових споживачів на рівні 4,32 грн/кВт*год до 30 квітня 2025 року”, – йдеться у рішенні Кабміну.
Тариф ухвалено до травня 2025 року. До цього моменту його не переглядатимуть, пояснили у Міненерго.
Ймовірно, наступного року вартість електроенергії буде залежати від цілої низки факторів, і зараз (в умовах повномасштабної війни) це практично неможливо спрогнозувати.
Водночас відключення ніяк не залежать від тарифу. До підвищення цін у соцмережах розповсюджували теорію змови про те, що електроенергію відключають, щоб “підготувати” до зростання цін. Мовляв, краще платити більше, але мати доступ до струму.
Однак з приходом спеки в липні ситуація з відключеннями тільки загострилась, незважаючи на підвищення тарифу з червня.
Чи правда, що в Європі дешевше, ніж в Україні?
Насправді вартість електроенергії в Україні залишається на значно меншому рівні, ніж у більшості країн Європи та всіх країнах ЄС.
Нещодавно Євростат опублікував свіжу статистику. Якщо порівняти ціни станом на другу половину минулого року в країнах Європи і чинну вартість струму для населення, то виявиться, що в Україні чи не найдешевший струм в Європі.
Середня ціна в країнах ЄС – 0,2847 євро за кВт-год (12,88 грн), тоді як в Україні – 0,095 євро (4,32 грн).
Найдорожча електроенергія в Німеччині – 0,4 євроцента (18,10 грн).
На другому місці Ірландія, там за кожну кВт-год доводиться платити 0,379 євроцента (17,15 грн).