Користь калини переоцінити важко. З давніх-давен вона відома, як природний антисептик, жарознижувальний засіб і джерело різноманітних вітамінів. Мати вдома хоча б баночку правильно заготовленої калини також важливо, як зберігати під рукою упакування ібупрофену або ж парацетамолу. Найсмачніша калина – яка перенесла перші заморозки, адже з неї йде велика частина гіркоти, але можна збирати її і на початку осені – головне, щоб ягода набрала кольору і стала м’якою, а спосіб зберігання, запропонований нижче, дозволить піти гіркоті.
Якщо є сумніви в чистоті, ягоди можна попередньо помити і обсушити. Відокремлюємо їх від гілочок, а потім, або по-старому віджимаємо їх в марлі, або просто проганяємо через соковижималку.
В результаті виходить досить густий сік з м’якоттю, а в ситі – практично суха макуха і кісточки. Далі додаємо цукор. Достатньо всього 1 склянки (250 грамів) цукрового піску на кожен літр віджатого пюре, однак, це справа смаку. До речі, відразу після приготування варення може відчутно гірчити – не лякайтеся, з часом ця гіркота піде.
Насправді, отриману суміш ми тільки називаємо варенням – тепловій обробці ми її піддавати не будемо, адже наша мета – зберегти максимум користі і вітамінів. Тому просто ретельно перемішуємо цукор до повного розчинення в соці.
Найоптимальніший спосіб збереження такого «живого» варення – це заморозка. Найпростіше порційно розлити пюре в харчові пакети, максимально вичавити повітря і зав’язати. Приберіть пакети в морозильну камеру. Постарайтеся до повної заморозки розкласти їх вільно, щоб згодом вони легко відділялися один від одного.
Коли прийде час пити чай з калиною, просто дістаньте пакет, розморозте вміст і їжте на здоров’я!Джерело
👉👉Підпишіться на наш 👉телеграм 👈, щоб першим дізнатися всі новини❗️❗️❗️